صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 54887
تعداد نوشته ها : 15
تعداد نظرات : 1
Rss
طراح قالب
GraphistThem248

الف- برنامه ریزی متراکم

برخی افراد باتوجه به عدم آشنایی با حجم کارهایی که دردست اقدام دارند و زمان لازم جهت انجام آنها برای کارهای فراوانی در یک محدوده زمانی معین برنامه‌ریزی می کنند .

ب - عدم توانایی نه گفتن

بسیاری ازافراد با گفتن نه بیگانه هستند و در برابر درخواست دیگران توان نه گفتن ندارند . چنین افرادی به ناچار اولویت‌های خود را کنارمی‌نهند و همواره دچار اضطراب و استرس می‌شوند به منظور پیش گیری ازگرفتار در چنین حالتی باید هرگز تسلیم کارهای ناخواسته دیگران نشد و برنامه های زمان بندی شده مشخص هفتگی و روزانه و حتی ماهانه داشت .

ج - عدم شناسایی اولویت ها

برخی افراد به دلیل عدم توان تشخیص اولویت ها دچارسردرگمی و بی نظمی می شوند و کارهای غیرضروری باعث می شود اولویت ها را فراموش کنند باید برای مقابله با این حالت باید فهرستی ازکارهای ضروری دردست داشت و اولویت ها را مشخص نمود ، انچام همه کارها ممکن است ممکن است همیشه لازم نباشد.

د- سستی ورزیدن

انسان گاه ممکن است برای انجام یک کار دچار سستی شده و انجام آنها را پشت گوش اندازد باید برای مبارزه با این حالت به کاری که درفهرست اولویت ها قراردارد ایمان داشت و به خاطرداشت که فرصت ها ازدست رفتنی هستند.

ه - ترس از شکست

برخی در درون با خود مبارزه می‌کنند و با خودخوری روحیه خود را تضعیف می‌نمایند . این حالت ترس از شکست را در انسان تشدید می‌کنند .

و- ناامیدی و افسردگی

انسان به دلایل مختلف از بیولوژیک ، وقایع روزمره نظیرشکست های مقطعی یا مصیبت های روزانه دچارافسردگی شود . بخش زیادی ازاین احساسات طبیعی هستند ولی نباید گذاشت که به صورت طولانی باقی مانده و در روند معمول زندگی اختلال ایجاد نمایند .

 

منبع اینترنت-پورتال اشتغال


دسته ها :
1387/12/30
X